Po aplikaci Impedanční terapie pacientem zanikají vyhřezy plotének. Jejich regenerované jádro totiž nabude původní tvar, je pevnější a proto již netlačí na vnější chrupavky, které pozorujeme jako zvrásněný a vyklenutý útvar ploténky. Po Impedanční terapii mají pacienti fyziologický, oválný tvar ploténky se zaoblenými okraji. Protože už netlačí na okolní struktury, míchu či spinální nerv, nezpůsobuje bolest nebo necitlivost /mravenčení končetin.
Při chirurgickém, miniinvazivním nebo endoskopickém řešení je nežádoucí přesah meziobratlové ploténky fyzicky odstraněn, případně sanován podáním lokálních medikamentů. Kromě toho, že jde o rizikové postupy, neřeší příčinu problému, tj. degenerovanou ploténku, která tak má tendenci po určité době opět ve stejném rozsahu zatěžovat organizmus. Ověřte si proto, jaká je prognóza regresu Vašich obtíží při dosavadních postupech odstraňování degenerativní nemoci meziobratlových plotének. Po absolvování Impedanční terapie se k nám už totiž spokojeni pacienti nemají důvod vrátit.
Diagnóza:
Jde o situaci, kdy se meziobratlová ploténka uvolní a vytlačí do okolního prostoru - hernie disku. Bolest vzniká při následném tlaku na míchu nebo na kořenové nervy, které z ní vystupují z boku po celé délce páteře. Bolest tak může vystřelovat do nohou, rukou, šíje a jiných periferních oblastí těla . Častým příznakem jsou i brnění či mravenčení v končetinách.